Problem z tworzeniem gry Online ze znajomymi

Podczas tworzenia gry w Diablo 2: Resurected nie mogę dołączyć do gry znajomego ani on do mojej. Wszystkie ograniczenia związane z poziomem zostały wyłączone a mimo to dalej nie można się wspólnie połączyć. W liście istniejących gier widzimy zupełnie inne gry (posiadamy ten sam region Europa).
Na poczekalni widzimy swoje postaci, możemy pisać etc. Po stworzeniu gry i zaproszeniu gdy któreś z nas próbuje dołączyć wyświetla się komunikat " NIE UDAŁO SIĘ DOŁĄCZYĆ DO GRY".

1 Like

Witam ziomuś…
Po 1. to forum angielskojęzyczne nie spodziewaj się że któryś z moderatorów odpowie ci w naszym rodzimym cebulackim języku. W miarę możliwości pisz po angielsku. to pierwsza kwestia.

Po drugie… to problem waszego internetu albo któryś z was nie ma zewnętrznego IP albo co gorsza któryś z was ma IP tylko z protokołu IPv6, wtedy istnieje realna szansa że wasze gry nie będą się widzieć. po 3 to upewnij się ze obydwoje weszliście do lobby żeby założyć grę nie zaczęliście gry z menu w zakładce online.
gra z menu głownego w zakładce online to bardziej gra dla pojedyńczego gracza typu “solo self found multiplayer” a niżeli pełna gra multi. dowodem na to jest fakt, że w ten sposób nawet terror-zony nie działają.

ostatnią kwestią jest to, ze nie widzicie własnych gier. jeśli to nie żadna z powyższych kwestii to może jeszcze oznaczać bardzo zły ping między waszymi komputerami, co z kolei oznacza,że żadnemu z was nie wyświetla się gra drugiego, bo tak D2R zostało zaprogramowane. jeśli to możliwe podłączajcie się do routera kablowo a nie poprzez wifi, oraz w miarę możliwości niech to będzie internet światłowodowy. ostatnia kwestią są kable ethernet którymi łączycie router z modemem ( jesli to nie jest modemorouter) oraz kompa z routerem. polecam kable kategorii 7. wcskane wszystkim tanie kable kategorii 5e nie zawsze dają radę wycisnąć max ze złącza internetowego ze względu na brak ekranowania i straty sygnału. Nie sugeruj się też jeśli sprzedawca patrzy ci wcisnąć kabel kategorii 8.1 bo to dokładnie ten sam kabel co kategoria 5e tylko certyfikowany na wyższe częstotliwości a co za tym idzie na wyższa prędkość sygnału. Kategoria 7 zapewnia najwyższy poziom ekranowania, więc w przypadku dużych zakłóceń sygnału jest zalecany.

Udało się coś ogarnąć? Ja tez nie mogę grać z bracholem…